درباره ما

اطلاعاتی درباره سینما

سینما فرهنگ نام یک سینما در شهر کرمانشاه است. این سینما در مجموعه فرهنگی ورزشی سینما فرهنگ در ایستگاه دوم شهرک کارمندان کرمانشاه قرار دارد و از بلوار طاق‌بستان قابل دسترسی است. سینما فرهنگ دارای چهار  سالن به گنجایش‌های ۴۰۰ و ۱۲۵ و ۶۵ و ۷۵ نفر بوده و به بخش خصوصی تعلق دارد و مدیریت مجتمع بر عهده غلامرضا پیر بابایی است.[۱]

تاریخچه

سینما فرهنگ کرمانشاه از سال ۱۳۷۰ با یک سالن نمایش فیلم با نام تعاونی ۱۸۲سینما فرهنگ شروع به فعالیت نمود.[۲]این سینما پس از ورشکستگی عمومی و تعطیلی سینماهای کرمانشاه در سال ۱۳۸۷ و تا پیش از بازگشایی سینما آزادی، به مدت ۴ سال تنها سینمای این شهر بود.[۳] در حال حاضر سینما فرهنگ دارای  چهار سالن سالن به گنجایش‌های ۴۰۰ و ۱۲۵ و ۶۵ و ۷۵نفر است.

در حال حاضر سینما فرهنگ یک پردیس سینمایی سه سالن به درجه مدرن و سیستم پخش صدای دالبی و کافی شاپ جز برترین سینماهای ایران می‌باشد و از اوایل سال ۹۵ تا اواخر سال ۹۵ حدود صد هزار نفر بازدیدسال کننده داشته است.

این سینما مدرنترین پردیس سینمایی خصوصی در غرب ایران می باشد.

سالن اول این سنیما که گنجایش آن ۳۰۰ نفر بوده در خرداد ماه ۹۷ شروع به تعمیرات و بازسازی شده و تا اوایل مرداد ماه ادامه داشته است.لیست تغییرات این سالن سینما به شرح ذیل گزارش شده است:

افزایش تعداد صندلی های سالن شماره ۱ پرشیا

بهبود کیفیت تصویر و استفاده از تکنولوژی پروژکشن لیزری پاناسونیک. تمامی سالن های پردیس فرهنگ از تکنولوژی ویدیو پروژکتور لیزری بهره مند هستند.

بهبود کیفیت صدا تحت لیسانس دالبی

بهبود کیفیت صندلی ها

بهبود کیفیت سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن

طراحی دیزاین سالن و…

سالن شماره چهار پارت نیز در حال اخذ استاندارد و مجوز می باشد.

 

پردیس سینمایی فرهنگ

مکان

کرمانشاه،بلوار طاقبستان، شهرک کارمندان- ایستگاه دوم پردیس سینمایی فرهنگ

مختصات

۳۴٫۳۶۴۵۲۵°شمالی۴۷٫۱۲۳۲۵۸°شرقی

مالک

خصوصی – مدیر عامل پیر بابایی

نوع

داخل سالنی

ظرفیت

سالن ۱ پرشیا (۴۰۰ نفر)
سالن ۲ پاسارگاد (۱۲۵ نفر)
سالن ۳ پارس (۶۵ نفر)

سالن ۴ پرسپولیس(۷۵ صندلی)

ساخت‌وساز

ساخت

۱۳۷۰

تأسیس

۱۳۷۰

نوسازی

۱۳۹۴-۱۳۹۸

هزینه نوسازی

از زمان نو سازی تا کنون یک میلیارد تومان