درباره ما

اطلاعاتی درباره سینما

سینما فرهنگ نام یک سینما در شهر کرمانشاه است. این سینما در مجموعه فرهنگی ورزشی سینما فرهنگ در ایستگاه دوم شهرک کارمندان کرمانشاه قرار دارد و از بلوار طاق‌بستان قابل دسترسی است. سینما فرهنگ دارای چهار  سالن به گنجایش‌های ۴۰۰ و ۱۲۵ و ۶۵ و ۷۵ نفر بوده و به بخش خصوصی تعلق دارد و مدیریت مجتمع بر عهده غلامرضا پیر بابایی است.[۱]

تاریخچه

سینما فرهنگ کرمانشاه از سال ۱۳۷۰ با یک سالن نمایش فیلم با نام تعاونی ۱۸۲سینما فرهنگ شروع به فعالیت نمود.[۲]این سینما پس از ورشکستگی عمومی و تعطیلی سینماهای کرمانشاه در سال ۱۳۸۷ و تا پیش از بازگشایی سینما آزادی، به مدت ۴ سال تنها سینمای این شهر بود.[۳] در حال حاضر سینما فرهنگ دارای  چهار سالن سالن به گنجایش‌های ۴۰۰ و ۱۲۵ و ۶۵ و ۷۵نفر است.

در حال حاضر سینما فرهنگ یک پردیس سینمایی سه سالن به درجه مدرن و سیستم پخش صدای دالبی و کافی شاپ جز برترین سینماهای ایران می‌باشد و از اوایل سال ۹۵ تا اواخر سال ۹۵ حدود صد هزار نفر بازدیدسال کننده داشته است.

این سینما مدرنترین پردیس سینمایی خصوصی در غرب ایران عزیز می باشد.

بهبود کیفیت تصویر و استفاده از تکنولوژی پروژکشن لیزری پاناسونیک. تمامی سالن های پردیس فرهنگ از تکنولوژی ویدیو پروژکتور لیزری بهره مند هستند.

پردیس سینمایی فرهنگ

مکان

کرمانشاه،بلوار طاقبستان، شهرک کارمندان- ایستگاه دوم پردیس سینمایی فرهنگ

مختصات

۳۴٫۳۶۴۵۲۵°شمالی۴۷٫۱۲۳۲۵۸°شرقی

مالک

خصوصی – مدیر عامل پیر بابایی

نوع

داخل سالنی

ظرفیت

سالن ۱ پرشیا (۴۰۰ نفر)
سالن ۲ پاسارگاد (۱۲۵ نفر)
سالن ۳ پارس (۶۵ نفر)

سالن ۴ پرسپولیس(۷۵ صندلی)

ساخت‌وساز

ساخت

۱۳۷۰

تأسیس

۱۳۷۰

نوسازی

۱۳۹۴-۱۳۹۸

هزینه نوسازی

از زمان نو سازی تا کنون یک میلیارد تومان