درباره ما

اطلاعاتی درباره سینما

سینما فرهنگ نام یک سینما در شهر کرمانشاه است. این سینما در مجموعه فرهنگی ورزشی سینما فرهنگ در ایستگاه دوم شهرک کارمندان کرمانشاه قرار داlرد و از بلوار طاق‌بستان قابل دسترسی است. سینما فرهنگ دارای سه سالن به گنجایش‌های ۳۰۰ و ۱۲۵ و ۶۵ نفر بوده و به بخش خصوصی تعلق دارد و مدیریت مجتمع بر عهده غلامرضا پیر بابایی است.

سینما فرهنگ کرمانشاه از سال ۱۳۷۰ با یک سالن نمایش فیلم با نام تعاونی ۱۸۲ شروع به فعالیت نمود.[۲] این سینما پس از ورشکستگی عمومی و تعطیلی سینماهای کرمانشاه در سال ۱۳۸۷ و تا پیش از بازگشایی سینما آزادی، به مدت ۴ سال تنها سینمای این شهر بود.[۳] در حال حاضر سینما فرهنگ دارای سه سالن به گنجایش‌های ۳۰۰ و ۱۲۵و ۶۵ نفر است.

در حال حاضر سینما فرهنگ یک پردیس سینمایی سه سالن به درجه مدرن و سیستم پخش صدای دالبی و کافی شاپ جز برترین سینماهای ایران می‌باشد و از اوایل سال ۹۵ تا اواخر سال ۹۵ حدود صد هزار نفر بازدیدسال کننده داشته است.

این سینما مدرنترین پردیس سینمایی خصوصی در غرب ایران می باشد.

سالن دوم این سینما که گنجایش ان ۳۰۰ نفر بوده در خرداد ماه ۹۷ شروع به تعمیرات و بازسازی شده و تا اوایل مرداد ماه ادامه داشته است.لیست تغییرات این سالن سینما به شرح ذیل گزارش شده است:

بهبود کیفیت تصویر و استفاده از تکنولوژی پروژکشن لیزری پاناسونیک(سالن یک این سینما نیز تا مرداد ماه ۹۷ به این تکنولوژی دست پیدا خواهد کرد)

بهبود کیفیت صدا تحت لیسانس دالبی

بهبود کیفیت صندلی ها

بهبود کیفیت سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن

طراحی دیزاین سالن و…